Kına Fotoğraf Çekimi | Giyçek Nostaljik Fotoğraf Stüdyosu


Eveet beklenen yazı geldi, çayınızı kahvenizi ve varsa üzümünüzü alın bilgisayarınızın başına geçin :) Geçtiğimiz hafta Giyçek'de çok orijinal, çok otantik ve çook keyifli bir çekim yaptık. Kına gecesinde giyeceğim Mah-i Nev kaftanlarımı giydim. Daha önce iki model arasında kararsız kaldığımı söylemiştim. Hem gönlüm kırmızıdan yanaydı hem de morlu yeşilli ışıl ışıl olanı çok beğenmiştim, sonuç olarak ikisinden de vazgeçmedim, çekimlerde de ikisini giydim (bakın bakalım sizce hangisi daha çok yakışmış). 

Giyçek'i bilmeyenler için biraz anlatayım. Bu nostalji fotoğraf stüdyosunda "Osmanlı İmparatorlugu’nun heybetli Padişahı, hanedanın yüksek rütbeli Paşası, saraylı bir Hanımefendi, keyf-i sefa içindeki haremin güzeller güzeli Cariyesi, Göksu’da gezintiye çıkmış feraceli bir Hanımefendi, şık bir Üsküdar Katibi, isyankar ruhlu bir Külhanbeyi ya da gözüpek bir Yeniçeri kılığına girmek mümkün." Yolunuz Galata'ya düşerse (mutlaka düşürün) buraya girip istediğiniz kıyafeti seçip kendinize eğlenceli bir çekim hediye edin. Kendime değil de sevdiğim birine hediye edeyim derseniz o da mümkün. Düşünsenize yakın arkadaşınız olan bir çifte böyle bir hediye verdiğinizi, bence asla unutulmayacak güzel bir anı olacaktır. Stüdyo Pazar günleri haricinde 10:00 ile 19:00 arası açık. Grup çekimlerinde Pazar günü önceden randevulu olarak size özel açabiliyorlar. Fotoğraflarınız çekim sonrası rötuştan sonra hemen basılıyor. Çekim ücretleri 50 TL'den başlıyor, çekimde bulunan kişi sayısı ve alınan fotoğraf adedine göre değişiklik gösteriyor. Daha fazla ayrıntı için gidip yerlerini ziyaret edebilirsiniz, sizi çok sıcak karşılayacaklardır. Gidin, gezin, kıyafetleri kurcalayın :)

Biz üç farklı konseptte çekim yaptık. Ben ikisinde kendi kaftanlarımı giydim, sonrasında Giyçek'in kostümlerinden biriyle çekim yaptık. Şimdi sizleri Gizem sultanın fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyorum :) Yazının sonuna yorumlarınızı bekliyorum :)
24 yorum

 1. Bayıldım hepsine ama son fotoğraf en harikası olmuş bence :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzellerr bayıldım resmen :)))
  Bence en çok yeşilli yakışmış ışıl ışıl gözlerim kamaştı...

  YanıtlaSil
 3. Kırmızı daha çok yakışmış harikasınız :))

  YanıtlaSil
 4. Tosun ğaşayla mahidevran sultan :D çok yakışmış ikinize de :D

  YanıtlaSil
 5. Gizemcim süper olmuş çekimler ve kostümler :)) ben de kına davetiyem için burada bir fotoğraf çektirip bastırmıştım..
  Sana da çok yakışmış..

  YanıtlaSil
 6. Canım resimlerin hepsi harika gerçekten :) en son fotoğraf çok hoşuma gitti..elbiselere gelince saçların siyah olduğu için kırmızı çok yakışmış ama pembe-yeşil olan da çok asil ve şık duruyor

  YanıtlaSil
 7. Canım resimlerin hepsi harika gerçekten :) en son fotoğraf çok hoşuma gitti..elbiselere gelince saçların siyah olduğu için kırmızı çok yakışmış ama pembe-yeşil olan da çok asil ve şık duruyor bence

  YanıtlaSil
 8. MÜGE GÜLER18 Mart 2014 14:15

  ALLAH BOZMASIN ÇOK YAKIŞMIŞSINIZ BİRBİRİNİZE, BÜTÜN FOTOĞRAFLARINIZ GÜZEL OLMUŞ BENCE İKİ KIYAFETİNİZDE YAKIŞMIŞ BENİM NACİZANE FİKRİM; MORLU-YEŞİLLİ KIYAFETİNİZİ KINA YAKILANA KADAR, KINA YAKILIRKEN DE KIRMIZILI OLAN KIYAFETİNİZİ GİYEBİLİRSİNİZ.

  YanıtlaSil
 9. Yok artık. Mükemmell olmuşş !!!

  YanıtlaSil
 10. Ne kadar hoş bir hatıra olmuş sizin için, fotoğrafların hepsi birbirinden güzel ve esprili :) Mutluluklar dilerim..

  YanıtlaSil
 11. çok güzel!... Bayıldım :)

  YanıtlaSil
 12. çok tatlısınız ama siz maşallah :) hep mutlu olmanızı dilerim :*

  YanıtlaSil
 13. çok eğlenceli kareler olmuş :)

  YanıtlaSil
 14. Çok güzel olmuş bütün fotoğraflar ama kesinlikle kırmızı olanı giymelisiniz o çok yakışmış süper olmuş mutluluklar dilerim :)

  YanıtlaSil
 15. çok eğlenceli olmuş resimler :))))

  YanıtlaSil
 16. Çok güzel ve eğlenceli bir gün olmuş sanırım sizin için :) mutluluğunuz sonsuz olsun...

  YanıtlaSil
 17. Cok guzel olmussunuz masallah

  YanıtlaSil
 18. Çok süper ya, artık hayırlısı olsun, mutluluklar sizinle olsun :)

  YanıtlaSil
 19. tek kelimeyle harika resimler! bayıldım ya bende çektirmeliyim bunlardan kesinlikle.. Bu arada sizede mutluluklar diliyorum

  YanıtlaSil
 20. Harika görünüyorsun canım :)

  YanıtlaSil
 21. Fotoğraflar çok kaliteli ve değişik olmuş. Değişik ve güzel bir fikir tebrikler.

  YanıtlaSil
 22. İleride güzel bir şekilde anılacak hoş bir anı tebrikler.

  YanıtlaSil

♥ Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler ^_^ ♥