Dekorasyon | Balköpüğü'nün Mutfağı

53

Salı, Eylül 30, 2014


Evde kadınların en çok zaman geçirdiği bölüm kesinlikle mutfak. Öyle olunca bizim zevkimizi yansıtan, sıkılmayacağımız, ferah alanlar oluşturmak da bize düşüyor. Bence mutfak ne kadar eğlenceli, renkli, ıvır zıvır doluysa orada vakit geçirmek de o kadar zevkli oluyor. 
Benim ev tarzım kesinlikle bol pastel renkli, country, monotonluktan ve klasiklikten çok uzak. Mutfakta da aynı tarzı yakalamaya çalıştım. Country mutfaklar son zamanlarda oldukça moda oldu ancak detaylarla modayı değil, kendi zevkinizi yakalayabilirsiniz.

Balköpüğü 8. Beyoğlu Sahaf Festivali'ndeydi

1

Pazartesi, Eylül 29, 2014


Sonbaharı iple çekmeme sebep etkinliklerden biri, her yıl düzenlenen Beyoğlu'ndaki Sahaf Festivali. Zaten bol bol sahafları gezip birbirinden değerli kitaplar almak benim en büyük mutluluğum ama senenin bu zamanlarında festivali gezmek daha bir hoşuma gidiyor. Birçoğu zaten normalde devamlı gittiğim sahaflar, ama o ortam ve ortalığa dökülmüş kitapları kurcalamak çok zevkli. Bu sene biraz şanssız bir döneme geldi sanırım. İstanbul'da şiddetli yağış vardı. Ben bu havaları sevdiğim için farklı, güzel bir deneyim oldu ama katılımı kesinlikle etkilemişti. Aşırı yağmur olunca gezmek de fotoğraf çekmek de biraz zor oldu.

Kedi Suratlı Çantalar

16

Perşembe, Eylül 25, 2014


Yeni ve oldukça minnoş bir akımdan bahsetmek istiyorum. Yine başınıza bir Çin'den alışveriş çıkarmak istemezdim ama bu minnoş akım tabi ki yine Çinlilerin başının altından çıktı :)

Kişiye Özel Çerçeve Tasarımı: Good4Love

8

Çarşamba, Eylül 24, 2014


Benim için evi sıcacık, yaşanmış gösteren şey duvarların dolu olması. Çerçeveler, tabaklar, el işleri, saatler, stickerlar, duvar kağıtları.. Neyle doldurursanız doldurun, duvarlar boş kalmasın yeter ki :) Ben de hal böyle olunca dekorasyonuma uygun çerçeve bulunca hemen kapıveriyorum. Ama bu kez ben onu bulmadım, o beni buldu :) Good4Love'ın kişiye özel çerçevesi geldi, Balköpüğü'nün evine kondu.

Kot Görünümlü Chambray Gömlekler Nasıl Giyilir?

6

Çarşamba, Eylül 24, 2014


Havalar biraz serinleyince uzun kollu gömleklerimi giymeye başladım. Bizde bir ismi var mı bilmiyorum ama chambray olarak geçen, kot rengi ama kota göre daha hafif bu pamuklu kumaştan gömlekler ve elbiseler çok hoşuma gidiyor. Nasıl giyileceğine dair fikir vermesi için chambray kumaşından bir Topshop Gömlek'le 4 kombin hazırladım. Siz de kombinlemesi kolay, kurtarıcı parça değerindeki bu gömleklerden sonbahar için mutlaka bir tane edinin :)

*
1. Kombin: 2: Rebecce Minkoff Beyaz Pantolon 3: Deri Çanta 4: Monki Güneş Gözlüğü 5: Nelly Ayakkabı
2. Kombin: 1: Sheinside Beyaz Blazer 2: Barbara Bui Siyah Deri Pantolon 3: Mango Siyah Çanta 4: Then And Now Ayakkabı 5: Forever 21 Kolye
3. Kombin: 1: H&M Etek 2: Michael Kors Çanta 3: Tony Bianco Ayakkabı 4: River Island Kolye
4. Kombin: 1: Burberry Trençkot 2: Michael Kors Çanta 3: Only Jean Pantolon 4: Izabella Rue Ayakkabı
Gezi | Gölyazı Köyü

18

Salı, Eylül 23, 2014


Bursa'ya geldiğimden beri bir türlü gitmeye fırsat bulamadığım, çok da merak ettiğim Gölyazı'ya gittik sonunda. Nilüfer'e bağlı, etrafı gölle çevrili, küçük bir yarımada köyü. Küçük ama Bursa'nın diğer köyleri gibi insana huzur veren, sakin bir yer. İsmini Güneşi Beklerken'den de hatırlıyor olabilirsiniz :)

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saçlar

10

Cumartesi, Eylül 20, 2014


Bir tarafı uzun, bir tarafı kısa, arkası uzun, önü kısa derken insanın ağzı yoruluyor valla. Yok mu şunların kısa bir ismi sevgili kuaförler derneği? Kısaydı uzundu derken neyden bahsediyorum, tabi ki saç modellerinden. Bu ara kısa saçlara çok takmış durumdayım ama perma işi bozdu. Tabi bende bu cesaret yok ama bakın millet ne güzel kullanıyor bu kısa saçları.

Kendin Yap | Tişört Süslemece

11

Perşembe, Eylül 18, 2014

Cdlerden yapılan bir sürü kendin yap projesi var. Mesela kesip bir objenin üstüne yapıştırıldığında çok güzel gözüküyor. Kıyafetler üzerinde de bu şekilde kullanılabilir. Cdleri kesebilmek için önce bir süre sıcak suda bekletiyoruz. Sonra üzerindeki ince tabakayı soyuyoruz ve fotoğraftaki gibi kesip tişörtümüze silikonla yapıştırıyoruz. Basit ama sonucu çok güzel gözüküyor. Evdeki cdleri kesin kesin bi yerlere yapıştırın :)
Yurtdışından Alışveriş | Puantiyeli Vintage Bikini

18

Perşembe, Eylül 11, 2014


Türkiye'de koca yaz şöyle istediğim gibi yüksek belli, vintage bikini bulamamıştım. Yine aradığımı internette buldum :) Ücretsiz kargolu siteleri keşfettikçe alışveriş yapıp sizlerle deneyimlerimi paylaşıyorum. Bu kez yeni sitem Rosewe

Kombin | Düşes Balköpüğü

11

Salı, Eylül 09, 2014


Bu elbiseyi giyince yine eski zaman kadınlarına döndüm :) Üzerindeki egzantirik para baskılarına vurulduğum bu güzel parçayı Sheinside'dan aldım.

Perma Kafası

36

Pazartesi, Eylül 08, 2014


Uzun süredir aklımda olan permayı ani bir kararla yaptırdım. Saçım konusunda hiç özenli değilimdir. Ay yanar mıııı, ay kırılır mıııı gibi şeyler aklımın ucundan geçmeden kuaföre gittim yaptırdım çıktım. Sonuçtan çok memnunum, gelin perma nedir, nasıl yapılır, sonrasında saça ne bakımlar gerektirir anlatayım.

Dersimiz Okul Alışverişi

14

Cuma, Eylül 05, 2014


Eskiden okul açılacağı hafta bir heyecan alırdı bizi aman sormayın. Son hafta her yer tıklım tıklım kalabalık olur. Önlük kalmaz, ayakkabı olmaz, eksikler bitmez. Öğretmen elimize tutuştururdu kağıdı, bilmemkaç yaprak beş ortalı çizgili bölmeli güzel yazı defteri diye, biz de alırdık. Kitaplar defterler kaplanır, "Ya onu sana daha geçen sene almıştık."lar havada uçuşurdu. He bir de ben acaba bu sene yeni çanta alacağız mı derdine düşerdim, yeterince eskimediyse yeni çanta almak doğru değildi.

Bu sene de geldi okul ayları. Tabi bendenizde okulsuz olmanın burukluğu var ama kusur kalır mıyım. Ben de o heyecanı tekrar bir yaşadım.

Çalışma Odasına Düğün Fotoğraflarından Anı Köşesi

8

Perşembe, Eylül 04, 2014


Bizim nesil şimdiki çocuklara göre fotoğraf konusunda çok daha şanslıydı bence. Kodak'ın filmli, banyo ettirilen fotoğraf makineleri hepimizin evindeydi. Analog dediğimiz o güzel tadı biz aldık onlarla. Tatillerde, doğum günlerinde, gezmeklere gidildiğinde o filmler mutlaka harcanırdı. Biz kardeşimle te o zamanlar filmli makineyle selfie çekerdik de babam kızardı filmleri boşa harcamayın diye. Sonra bir banyo ettirilirdi, saçma sapan pozlar. Kendimizi çekeceğiz diye ağzımızı burnumuzu çekmişiz. Hala evimizde o fotoğraflar. Bazen toplandığımızda çıkartıp hepsine hala gülerek bakıyoruz. Güzeldi eskiler. Şimdi de her çocuğun çok fazla fotoğrafı var ama bizimkinin tadı bir başkaydı sanki, ya da bana öyle geliyor. Şimdi fotoğraflara anında ulaşıyoruz, bakıyoruz, beğenmiyoruz, siliyoruz ve defalarca tekrar çekebiliyoruz. Tüketim topluluğundan dem vurup kafanızı şişirmeyeceğim ama, gerçekten çok çabuk tüketiyoruz şimdi her şeyi. O zaman fotoğraflar kıymetliydi, azdı, değerliydi. Şimdi telefonlarımız o makinelerden daha iyi çekiyor. Yani benim gibi teknoloji bağımlısı birinin bundan şikayet etmeye hakkı yok ama, ben de özlüyorum o zamanları işte. Şimdi elim fotoğraf bastırmaya bile gitmiyor, misal düğün fotoğraflarımızı hala bastırmadık :)
Neyse işte ne kadar dert yansak da eski eskide kaldı, maalesef ki. Diyeceğim o ki fotoğraf bastırmak güzeldir. Anıları canlı tutmak, ileride açıp albümlere bakıp o anları hatırlamak güzeldir. Ben çalışma odama Sosyopix foto kartlarla böyle bir anı köşesi yaptım. Dekorasyon için basit, ama anı dolu bir fikir. Çalışırken kafamı kaldırıp bakıyorum arada :)

Back to Top
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...