Ne Giydim | Sheinside Mont

3

Perşembe, Ekim 30, 2014



Ah sonunda benim havalara gelebildik. Kışın aşırı üşümeme rağmen daha mutlu oluyorum. Ocak ayında doğduğumdan mı bilemiyorum ama ruhuma yağmurlu, soğuk havalar inanılmaz iyi geliyor. Hayır azıcık soğusa hava tirtir titremeye başlıyorum ama yazın migrenimin sıcaklarda iyice azıttığını da düşünürsek, evet galiba kışı daha çok seviyorum. Kışın ortalarında yaz gelsin yaaaaaaa diye hezeyan edersem bu yazıyı hatırlayıp dövün beni.
Daha önce yaptığım Sheinside alışverişini bu yazımda anlatmıştım. Bu kombinimde de giydiğim mont Sheinside'dan.

Kendin Yap | Pastel Renkli Çevirmeli Telefon

14

Salı, Ekim 28, 2014

Bu çevirmeli telefonlardan hangimizin evinde yoktu? Ah ah bir zamanlar değerini bilemediğimiz bu güzel parça şey şimdi antikacılarda satılır oldu. Kabul ediyorum, şimdilerde bununla numara çevirmek işkence ama sizin de çok hoşunuza gitmiyor mu? Gidiyorsa gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde birçoğumuzun evinden çıkma bu telefonlardan bolca var. Yok benim gibi anneniz sakladıysa çok şanslısınız, gidin hemen ele geçirin ve kapın boyalarınızı gelin :)

Balköpüğü "En Tarz Blog "Adayı!

8

Pazartesi, Ekim 27, 2014


2012 yılında benimle birlikte çok güzel bir heyecana ortak olmuştunuz. Sizlerin oyları ve jurinin kararıyla Bumerang Ödülleri'nde En Sosyal Blog seçilmiştim. 2012 yılından bu yana kendime, bloguma ve tecrübeme çok fazla şey kattığıma inanıyorum. Katıldığım sene takipçi sayım 200.000 civarıyken iki senede bu sayıyı ikiye katladım, sizlerin sayesinde 450.000 kişilik kocaman bir aile olduk. Her sene olduğu gibi bloguma bir şeyler katmak, farklılık yaratmak, kendimce bir kademe daha atlamak için çok çalışıyorum. Bu sene daha okunaklı, daha derli toplu bir Balköpüğü olmak için blogumu yeniledim. Bu yeni tasarımla da kriterlere uyduğum için "En Tarz Blog" kategorisinden aday oldum. Bu sene de beni desteklemek isterseniz buraya tıklayıp oy kullanabilirsiniz. Şimdiden oy veren elleriniz dert görmesin, hepinize çok çok teşekkür ederim :)

Balköpüğü Bursa'da!

55

Pazar, Ekim 26, 2014


Balköpüğü Bursa'ya gelir de organizasyon yapmaz mı? Şimdi 75 bloggerın buluştuğu, iyi içeriğin, blog yazarlığının konuşulduğu rengarenk Balköpüğü Bursa'da partime götürüyorum sizi. Gelin o gün neler oldu, neler konuşuldu bir de benim ağzımdan dinleyin :)

'Selfie için uygulama olsa nasıl olurdu?' diyorsanız LINE'dan B612 selfie uygulaması

0

Pazar, Ekim 26, 2014

Gün geçtikçe selfie fotoğrafları hayatımızda daha çok yer kaplıyor. Selfie öyle bir hale geldi ki, genç yaşlı, ünlü ünsüz herkes birbirinden keyifli ve eğlenceli selfie paylaşıyor. Ofiste, sokakta, mağazalarda gittiğimiz mekanlarda ve gezdiğimiz yerlerde selfie ile eğleniyoruz. Artık hayatımızda selfie çubuğu diye bir şey var. Çünkü iyi bir selfie çekmek için ışık ve efektlerin yanı sıra iyi bir açı da önemli.
Günlük hayatlarımızın bir parçası haline gelen selfie’ler, akıllı telefon üreticilerinin ve uygulama geliştiricilerin de dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Akıllı telefon üreticileri selfie için ön kamerası daha kaliteli cihazlar sunmaya başladı. Bunun yanı sıra selfie için yeni uygulamalar da geliştiriliyor. 560 milyon kullanıcısıyla dünyanın önde gelen mobil platformu LINE da geçtiğimiz günlerde özellikle selfie (özçekim) için hazırlanan kamera uygulaması B612’yi piyasaya sunduğunu duyurdu. Siz de “Neden adı B612?” diye düşünüyorsanız, hemen söyleyelim. B612 adını Küçük Prens hikayesindeki bir gezegenden alıyor. Uygulamayı hemen indirmek isterseniz: http://b612.line.me/go


Satılık Kedi

45

Perşembe, Ekim 23, 2014


Kedimi satıyorum. Tuvalet eğitimi var, bu ona özel bir şey değil, tüm kedilerde içgüdüsel olarak tuvalet eğitimi var ama olsun bu da size büyük bir artı olacağı için söylemek istedim. İnsan canlısı, kucaktan inmek istemez. Başını omzunuza, koynunuza dayayıp sizin kokunuzla uyur. Ne iş yaparsanız yapın sizi yalnız bırakmaz, gelir başınızda durur. İşiniz bitince oyun oynamak için sabırsızlanır. Uysaldır, çocuklara bayılır. Küçük faresiyle oynayıp yorgun düşüp göbeğini aça aça uyur. Her şeyden önemlisi sizi çok ama çok sever. Böyle bir kedi isterseniz onu satıyorum.

Moda Çıkmazı

8

Çarşamba, Ekim 22, 2014


Modaya karşı isyan başlatmayı daha önce düşündünüz mü? Nedir moda? Kim belirler bunu, hangi merci, hangi mertebe? Ben de moda olanı araştırırım, ben de merak ederim, herkes gibi uymaya çabalarım. Kendimce bu anlayışım daha farklı sanki. Aa şu moda olmuş şundan alayım demedim hiç bu zamana kadar. Yine de ilgimi çekiyor, elim ondan yana gidiyor. Ama düşünmeden edemiyorum. Sanki biri var, bu sene bu moda olacak haberiniz olsun diye vahiy gibi bildiriyor. Defilelerden sonra hep aynı yorumlar. Her sezon bir renkler beliriveriyor, bir parçalar öne çıkıyor. Hatta saç modellerinden makyaja kadar bu sezon bunlar moda olacak deniyor. İyi de kime, neye göre?

Instagram'da En Çok Kullandığım Fotoğraf Uygulamaları

14

Salı, Ekim 21, 2014

Instagram hepimizin vazgeçilmez uygulaması. Ama bazen sizlere de yetersiz gelmiyor mu? Asıl amacı fotoğraf paylaşmak olan bir uygulama için bana yeterli gelmiyor. Son güncellemelerden sonra kontrast, gölge, parlaklık gibi ayarlar yapmaya izin vermesi oldukça iyi oldu ancak bu da yeterli değil. Hal böyle olunca farklı uygulamalardan yardım alıp gerekli düzenlemeleri yapıp Instagram'a ekler olduk. Bugün sizlere sık kullandığım, sevdiğim fotoğraf düzenleme uygulamalarından bahsedeceğim.

Balköpüğü Yenilendi!

18

Pazartesi, Ekim 20, 2014

Etkinlikle birlikte blogumda biraz değişikliğe gitmek istedim. Uzun süredir kullandığım temamı çok seviyordum ancak zamanla sıkılmaya başladım. Bu kez biraz daha işlevsel, daha bana hitap eden bir tasarım oldu. Sevgili Pastel Feather Studio, Monikacım Polonyalardan uğraştı didindi ve ortaya Balköpüğü'nün yeni hali çıktı :) Headerda kullanılan Balköpüğü illustrasyonu da sevgili Güldeniz Yılmaz'ın eseri. Ben bu halini çok sevdim, sizler nasıl buldunuz? :) Etkinlikle ilgili detayları da yavaş yavaş yazacağım. Beni yalnız bırakmayan, destek olan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.




Seyis Balköpüğü

11

Çarşamba, Ekim 15, 2014


Seyis deyince aklına Age Of Empires gelenler el kaldırsın? Yoo sadece benim aklıma geliyor olamaz değil mi :( Neyse bu yazının sonunda oynayacağım oyun belli oldu. Adamların üstüne tıklayınca "Efendim", "Seyis", "Yaparım" gibi şeyler söylüyordu oradan aklıma geldi bilmeyenlere açıklamış olayım :) 
Haftasonu kendime bir ilgi alanı daha edindim. Artık ata binebilmek için ders alıyorum. Valla nereden esti bilemiyorum ama inanılmaz zevkli bir şeymiş. Atta öyle yavaş yavaş gezinmek değil de dört nala gitmek süper bir his. Yoksa tin tin gidince sıkılıyor insan, at bile başlarda beni gezdirirken sıkıldı garibim. Bir de bu atların komik komik isimleri oluyor, niye bir minnoş değil boncuk değil de hanımağa'ydı bilmiyorum. Hadi o bi derece de, ismi Gizem olan at var :))) Alınıyorum kardeşim. Şaka bir yana atlar çok uysal, sevgi dolu hayvanlar. İnsanlarla çok iyi bağ kuruyorlar. İşin güzel kısmı da bu zaten. Ama uzaktan görüldüğü kadar kolay değil. Özellikle başlarda ata korkuyla yaklaşıyorsun. Ona güvenirsen bu korkuyu kolayca üstünden atıyorsun. Düşmek bu işin doğasında varmış öyle dedi antrenör, ben bu kısmı almasam daha iyi olur sanki dedim ben de :)
Ata binmenin spor olarak vücuda yararı olmayacağını düşünmüştüm başta ama saçmaymış bu düşüncem. Bir kere dengede kalmak için oldukça çaba sarfediyorsun, gövde kasların ve kalçaların çalışıyor. At koşarken sen üstünde öyle oturup etrafa bakınmıyorsun. Otur kalk hareketleri yapmazsan canın çok acıyor. At sıçrarken sen de sıçrıyorsun diyebilirim kısaca :) Bu da kısa zamanda bacak kası yapmana sebep oluyor.
At binmek terapi olarak da kullanılıyormuş. Gerçekten insana huzur veriyor, sen ata güveniyorsun o sana. Aranda onunla duygusal bir bağ kuruyorsun, sevip okşuyorsun. Gerektiğinde risk alıyorsun, ona hükmettiğin için kendine güvenin artıyor falan filan.
Denemenizi tavsiye ederim. Tabii önce hayvan sevgisi şart. Yoksa ot gibi binip gelmenin hiçbir manası yok. Önce kedi köpek sevin, önce hayvanlara gerektiği değeri verin. Sonra açık havada atla güzel bir gün geçirin, pişman olmazsınız :)


İndirim Haberi | Çizgili Asimetrik Şifon Gömlek

5

Salı, Ekim 14, 2014


Duyduk duymadık demeyiiin, severek giydiğim bu gömlek Romwe'de indirimde. Şifon ve çizgi severler kaçırmasın. Buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Gezi | Yemyeşil Yalova Termal

23

Pazartesi, Ekim 13, 2014


Balköpüğü'yle kısa bir Yalova turuna var mısın? Takıl peşime bugün de objektifimden yakaladıklarımla birlikte Termal'i gezelim. 
Termal, Yalova'ya 12 km uzaklıkta bir ilçe. Termal olduğu için termal denmiyor yani cidden ilçenin ismi öyle. İstanbul'daysanız deniz otobüsüyle çok kolay ulaşabileceğiniz, günübirlik gezebileceğiniz harika yerlerden biri. Deniz otobüsünden indikten sonra minibüsle gidiyorsunuz (Tabi bu tarif İstanbul'lular için, ben artık Bursa'lıyım ya 45 dk'da gidebiliyorum naber:)) )

Balköpüğü Bursa'da!

11

Çarşamba, Ekim 01, 2014


Çook uzun zamandan beri hazırlandığımız Bursa buluşması için tüm detaylar netleşmeye başladı. Geçen yıl Mayıs ayında İstanbul'da 100'e yakın bloggerla yaptığım büyük buluşmayı bu kez yeni memleketim Bursa'da gerçekleştiriyorum :) "Daha Çok Okunan Bloglar" workshopum, sürpriz hediyelerim ve daha önce Bursa'da yapılmamış bir organizasyonla 75 blogger Almira Otel'de buluşacak. Güldeniz'in harika Balköpüğü çizimiyle buluşma afişimiz de tamamlandı :) Etkinliğimizi Instagram'da #BalkopuguBursada hashtaginden takip edebilir ve bu hashtagle bol bol paylaşım yapabilirsiniz :)


Back to Top
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...