Saçıma Kaynak Yaptırdım!

Ne olacak benim bu saçlarımla derdim bilmiyorum. İnsan sürekli saçıyla oynar mı ya? Bir rivayete göre depresyondaysan saçınla oynarmışsın ama benimki tam tersi, mutluysam saçıma sarıyorum. Aynı kalmaktan çok sıkılıyorum. Saçım 2 ay aynıysa hemen arayışlara giriyorum :) Yine günlerden bir gün aynı arayışla siyah renkten sıkılıp biraz kahverengi olsun diye kuaföre gittim. Derken olan oldu, saçım yandı ve uçları kazık gibi oldu. Zaten kısaydı, kırıkları alalım diye iyice kısalttılar. Renk de kahverengi değil acayip bir şey oldu. Saç kesildi ama ona rağmen saçım şekil alamayacak kadar kırıktı. Biraz daha kestirsem 3 numaraya yakın olacaktı :) Ben de çözümü uzatmakta buldum..

Senelerce uzun saç kullanan biri olarak uzun saçı ne kadar sevdiğimi bir çok yazımda dile getirmiştim. İnsan bir kere kestirmeyiversin, o saç asla uzamıyor. Şekli bozuluyor, uçları aldırılıyor hop saç yine kısacık oluyor.

Neyse araştırdım Bursa'da saç kaynak yapılacak çok da yer olmadığına kanaat getirdim. İstanbul'da daha farklı yöntemler ve daha çok alternatif vardı ama Bursa için maalesef aynı durum söz konusu değildi. Sonracıma kafama yatan yere gittim ve boncuk kaynak yaptırmaya karar verdim.


Boncuk kaynağın zararları hakkında bir şeyler okumuştum ama mikro kaynaktan çok farkı olmadığına ikna olunca boncukta karar kıldım. Mikro kaynağın kullanım süresinin de daha kısa olduğunu, kaynakların daha çabuk düştüğünü söyledi (ben yapanın yalancısıyım). Boncuk kaynakta ince tutamlara ayrılmış gerçek saçlar minik boncuklar yardımıyla saça tutturuluyor. Yapılış kısmı oldukça uzun sürdü, kaynaklarla saç arasında renk farkı olmaması için takıldıktan sonra tekrar boyandı ve o iğrenç renkten kurtulup istediğim kahverengiye ulaştım. Neredeyse 5 saat kadar sürdü, sonuçtan memnun kalmasam çıktığımda kendimi vurabilirdim :)Bu yazıyı yazmaya başladığımda daha bir ay olmuştu kaynak kullanalı. Şimdi 3. ay bitiyor. 3 ay içerisinde dayanamayıp tekrar yukarı taktırdım. Yani kaynaklar aşağı indikçe gidip yeniden taktırmanız gerekiyor. Ben azıcık aşağı inince dayanamayıp hemen gidip bir daha taktırdım.

İlk günler yatarken can çekişiyorsunuz. Boncuklar sürekli kafanıza batıyor. Yıkarken acıyor. İlk 3 günü sabrederek atlatırsanız sonrasında sizden bir parça haline geliyor ve artık acımıyor :) En çok korktuğum boncukların gözükmesiydi, ondan yana hiçbir sorunum yok. Hatta kendi saçlarım çok gür olduğu için oldukça tepeye de takılmak zorunda kaldı ama ona rağmen gözükmüyor.

Kaynaklar yenileneceği zaman tabii ki tarandığında saçlarım döküldü ama ben onun rutinde dökülen, boncuk nedeniyle dökülemeyen saçlar olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle zararsız bir işlem olduğunu söyleyemem, muhakkak ki saçlar hava almıyor vs ama ben çıktığı zaman saçlarımda bir değişiklik görmedim en azından.

Bende durumlar böyle. Uzun saçtan sıkıldın mı derseniz evet yine sıkıldım :))) Yani sıkılmak demeyelim de, her gün o upuzun saçları yıka, tara, kurut, fönle.. Hufff valla ben kısa saça çok alışmışım senelerdir. Bir de boyun fıtığı oldum, o saçlar tamamen kurumazsa ölüyorum ağrıdan. Gençken saatlerce maşala fön çek hiç üşenmezdim, galiba yaşlanıyorum hatta fıtık da oldum kesin yaşlandım :P  Velhasıl, şu saçlar bi toparlansın, en azından kırıkları alındığında miniminnacık kalmayacak kadar uzasın, hemen çıkarttırıp eski kısa saçlarıma döneceğim. Sonrasında yine bir şeyler bulup uğraşırım nasılsa :))

Kendimi tanıyamıyorum valla. Binbir surat gibi, her hafta başka bi tipim :)))

Saç kaynağı ile ilgili sormak istedikleriniz olursa yorum bırakabilirsiniz.
19 yorum

 1. Saç kaynağı yaptıran biri olarak çok zor bi durum olduğunu söylemek istiyorum çünkü duşta saç ıslandığı zaman baya ağırlaşıyor ve uzadıkça dipleri birbirine karışıyor :( uzayıncada tekrar boncukları çıkarttırıp taktırmak gerekiyor ben sadece 1 ay dayanabilmiştim ondan sonra çıkarmıştım. Umarım sen bu durumları yaşamazsın. Bu arada çok yakışmış güle güle kullan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçın karışacağını, sürekli taramak gerektiğini bana da söylemişlerdi ama bende hiç öyle bir durum olmadı, belki de her gün taramak işe yarıyordur gerçekten :)
   Çok teşekkür ederim :)

   Sil
  2. Yazilariniz hem cok faydali hem de cok akici tşkler...

   Sil
 2. Umarım rahat kullanırsın. Çok güzel olmuş <3

  YanıtlaSil
 3. çok yakışmış, umarım kendi saçını uzatabilirsin, kendine bolca zaman ayırman ne güzel :)

  YanıtlaSil
 4. Bazen değişiklik yapmak iyi geliyor bu arada çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
 5. Bence saçların bu haliyle bile güze.

  YanıtlaSil
 6. Çok yakışmış sana!!


  www.stayclassi.wordpress.com

  YanıtlaSil
 7. Kullanışlı olması dileğiyle. Çok harika durmuş.

  YanıtlaSil
 8. Çok beğendim, umarım sorun yaşamadan kullanırsın. İlk başlarda dikkat etmen gerektiği için biraz stres yaratıyor ama alışınca problem olmuyor.

  YanıtlaSil
 9. Çok beğendim, umarım sorun yaşamadan kullanırsın. İlk başlarda dikkat etmen gerektiği için biraz stres yaratıyor ama alışınca problem olmuyor.

  YanıtlaSil
 10. Çok beğendim, umarım sorun yaşamadan kullanırsın. İlk başlarda dikkat etmen gerektiği için biraz stres yaratıyor ama alışınca problem olmuyor.

  YanıtlaSil
 11. Elinize sağlık, değişik ve daha ilginç paylaşımlar bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 12. Saçlarım kısa erkek modeli gibi 5 cm falan uzunlugu bana boncuk kaynak olurmu ?

  YanıtlaSil
 13. çok güzel bir saç tasarımları

  YanıtlaSil

♥ Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler ^_^ ♥