Anne Olmadan Önce Asla Yapmam Dediklerim


İnsanın hayatı çocuktan önce (Ç.Ö.) ve çocuktan sonra (Ç.S.) olarak ikiye ayrılıyor bence. Bir zamanlar bebek sesine tahammül edemezken, kendi kendine beylik laflar ederken birden bire cır cır bağıran, kel, dişsiz, göbekli bi arkadaş seni parmağında çevirmeye başlıyor.
Düşünüyorum da, anne olduktan sonra söylediğim bir çok sözü birer birer yiyiyorum. Yok ben sallamam, yok emziğe karşıyım, yok gaz ilacı zararlıdır. He yavrum he, keşke dışarıdan gözüktüğü gibi kolay olsaydı. Olsaymış. Maalesef öyle olmadı, ben de büyük konuştum ama daha şimdiden bir çoğunu yedim bile. Afiyet olsun. İşte hayaller ve hayatlar..

Hayaller: Ben asla emzik kullanmam.
Hayatlar: Emziksiz uyumayan Burçik..

Hayaller: Gaz ilacı kimyasaldır, verilmemelidir.
Hayatlar: 2. ayın sonuna kadar süren gaz sancısına denenen 5 farklı ilaç, susmazsa emziğin ucuna damlatılan Sab Simplex, rezeneler, otlar, püsürler.. (Allah'tan ananem gibi anason denemedim)Hayaller: Ayakta sallamaya karşıyım, çocuk sallanılarak uyutulmamalı.
Hayatlar: Uyumasa bile sadece sussun diye zevkine sallanan, sallanmadan uyumayı reddeden, sallayınca pis pis sırıtan Burçik 😞

Hoca o penaltıyı nası vermedi baba yaaaaa!
Hayaller: Ben çocuğumun eline telefon vermem, televizyon izletmem.
Hayatlar: Bit kadar boyuyla sevimli dostlar izleyip susan Burçik.

Bağırttırma beni aç şu sevimli dostları, anne manne dinlemem yolarım saçlarını!
Hayaller: Ben çocuğumu asla dışarıda ağlatmam, niye susturmazlar şu bebeği, başımız şişti!
Hayatlar: Sessiz sakin gezerken birden bire kıyameti koparan Burçik, her türlü şebekliği yapıp susturamayan ben 😂

Hayaller: Bebek 6 aylıktan önce oturtulmamalıdır.
Hayatlar: Daha 3 aylıkken yattığı yerden doğrulup büyük insan gibi oturmaya başlayan, yatırınca kıyametleri koparan Burçik.

Son olarak bir de asla bebek arabası kullanmam demiştim bi zamanlar. O arabaları ufacık dükkanlara bile zorla sokan, üstüne üstüne süren o annelere sinir olurdum 😈 Ben kızımı kucağımda taşırım demiştim.
He taşırsın.. Olmadı kol çantasına atar çıkarsın 😂 5 kilo doğuracağımı da tahmin edememişim herhalde. Belki de oyuncak bebek gibi bişi hayal etmiştim. Şimdi utanmasam evde bile bebek arabasıyla gezdireceğim.

Sonuç olarak her bebek farklı ve ona göre davranılmak istiyor. Keşke her şey kitabi bilgilere göre yapıldığında tam sonuç alınsa ama nerdeee. Bebek kendi kurallarıyla dünyaya geliyor.

Sizin de asla yapmam deyip, sonradan vazgeçilmeziniz olan davranışlarınız varsa yazın beraber gülelim 😊
2 yorum

 1. Bu maddelerin hepsini demiştim ve dediklerimi de bir bir yaptım :) Kundak yapmam dedim, onu yapmadım ama çok pişman oldum. 2. ayda artık çok ağlayıp elleri kollarının hareketinden uyuyamayınca yapmak istedim ama bu sefer de bebeler istemedi... Keşke yapsaymışım dedim :D

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Gizem Hanım,
  gerçekten çok güldüm.
  Allah size yavrunuzla sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil

♥ Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler ^_^ ♥