Annenin Kaçamak Listesi / Faydalı Tavsiyeler
Annelik çok kutsal bir iş. Bunda anne olan/olmayan herkes hemfikirdir diye düşünüyorum. Ama anneliğin kutsal olması annenin zaman zaman kaçamak yapmasına da engel değil. Ne yapalım yani anneyiz diye küçük hinlikler, biraz kendimize zaman çalmalar da yapmayalım mı?

Bildiğiniz bütün anne-bebek kitaplarını yakın! İşte karşınızda size de çok yararlı olacağını düşündüğüm masum planlarım..
Bu itiraf yazısını Yavuz'un okumamasını dilerdim.. 🙈

- Burçik bazı günler bezini normalden fazla dolduruyor. Böyle günlerde akşamüstü altına yaptığında açmak için Yavuz'un gelmesini beklemek ve "Aşkım ya baksana altına yapmış mı yeni açtım ama " demek suç mu ?

- Islak mendil zaten çok amaçlı temizlik maddesi olarak kullanılıyor. En azından bizim evde yeri garanti. E ıslak mendil bitti napalım markete mi gideyim bi ıslak mendil için. Bebeğin losyonlu, alkolsüz, parabensiz ıslak mendili ne güne duruyor? Hem benim mutfak tezgahım da parabeni haketmiyor bence.
- Tuvaletin yalnızca ihtiyaç gidermek için kullanıldığını kim söylemiş. Hem bebekle uğraşmaktan sıkılıp beş dakika kafa dinlemek de bir ihtiyaçsa, bu bahaneyle de tuvalete gidilebilir. Zaten emziriyorum ben tuvalet düzenim değişti tamam mı yargılayamazsınız beni!!!

- Duş almak yalnızca duş almak değildir. Nefes almak, hava almak, kafa dağıtmaktır. Eskiden 15 dakika süren duşlar 30 dakika sürebilir ne var yani. Çocuk emiyor mikrop mu kapsın? Mastit mi olayım laaaan!

- Ya babası Burçik çok havasız kaldı, hadi bizi dışarı çıkar. Evet şöyle biraz hava alıp gezmek istiyor. Evet çıkmışken yemek de yeriz. Evet Bigmac menü büyük boy ve soğan halkası. Hep bu Burçik yüzünden zaten ben sevmem hamburger, patates falan. Ranch sos da al. Bi de canı biraz alışveriş yapmak da istiyor haberin olsun. Sen tut, ben bi vitrinlere bakiiim 😜

- Geceleri zaten emzirmeye kalkıyorum, yirmi dakika önce emen  Burçik viyaklamaya başladıysa uykum da bir ağırlaşıyor ki sormayın gitsin. Neyse ki babası kalkıp susturuyor. Ben zaten hafif uykuluyum ama bazen oluyor demek ki.

- Çayın yanında biraz bebe bisküvisi yemenin kime ne zararı dokunur ki? Hem de bu meret bu kadar lezzetliyken. Hem de daha bebek yemeye başlamamışken. Napalım yemeyelim de son kullanma tarihi mi geçsin?

-Lohusalık kaç yıl sürüyordu ya? Ne kırk gün mü!! Bu sözün altına bi 6 ay daha sığınabilirdim ama artık yemiyor. Bağır çağır, es gürle sonra lohusayım de. Yalanını yiyim 😂Uzatabildiğiniz kadar uzatın bu lohusalık işini, benden söylemesi.

- Hep tatlı tatlı geçinemeyiz ya kocamızla, ara sıra ilişkinin tuzu biberi tartışma olacak. Ama o da ne ben emziriyorum. Strese girersem sütüm kesilir. Nolsun bu çocuk gelişmesin mi. Ay komşular yetişin adam çocuğunu göz göre göre ateşe atıyor.  Aaa o da ne tartışma bitmiş :)

- İşten gelinir, yemek hazırlanır , yemek yenilecek tüh ekmek bitmiş. Neyse kocacım sen yeni geldin işten ben de bi hava alayım sen bebeğe bakıver iki dakka marketten alıp geleyim. Hay Allah, markette ekmek bitmiş, ben en yakın şehir merkezine kadar gideyim bari, aşkım sen bak kıza!

- Ev işleri aksamış olabilir de napayım yani çocuk durmuyor, hem emiyor, hem ağlıyor, hem de gündüz uykusu çok az tamam mı uyumuyor gündüz uyusa iş yaparım ama gündüz uykusu yok. Tam uyutuyorum bulaşık yıkayacağım çıt tabak sesine uyanıyor. Uyanmasa tamam ama napalım uyanıyor. Çok uyanık maşallah.


4 yorum

  1. Ben de telefonda konuşmak istemediğim kişilere çocuk uyuyordu telefon sessizde kalmış diyorum anne kaçamağı olarak :)

    YanıtlaSil
  2. Tüüm maddelere katılıyorum hem de x2 ile :) imza: ikiz anası :)

    YanıtlaSil
  3. Bu lohusalık işinde annenizi üzmeyin olur mu? Benim kız beni benden aldı da. Kocanıza, kaynananıza yapın.. Tamam mı? O kadar büyütmüşüz sizi. :D

    YanıtlaSil

♥ Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler ^_^ ♥