Bursa Antika Pazarı


Geçenlerde bir zamanlar Soğanlı'da kurulan bit pazarından bahsetmiştim. Bayadır gitmedim ama ne ilginç yerdi orası yahu 🙈Okumayanlar buraya tıklayıp okuyabilir.
Bir ara bizim buralara taşınmıştı (Demirtaş), şimdi yine farklı bir yerde sanırım.. Ben daha değerli, antika şeyler arıyorum derseniz, bu yazıda Nilüfer Agora Çarşı'daki antika pazarından bahsedeceğim.


Bu antika pazarı Agora Çarşı'sı diye geçen, İhsaniye'deki kapalı pazar yerinde. Maalesef her hafta değil, her ayın üçüncü Pazar günü kuruluyor.
Özellikle güzel havalarda giderseniz İstanbul'dan, hatta Ankara'dan bile antikacılar geliyor. Yağmurda, karda, kışta stant sayısı düşse de bu aralar yine güzel şeyler buluyorum.
Plak meraklıları için, eski-yeni basım plak satan birçok satıcı var. Bursa'dan pikap, gramafon alma niyetindeyseniz bu işi uzun süredir yapan Ahmet Bey, girişteki sırayı takip ederseniz en son stantta. 250 TL civarı, yenilenmiş güzel gramafonları var. Tamir için de kendisine Dual'imi götürmüştüm.

Feriköy'deki pazara göre daha uygun fiyatlı antikalar çıkabiliyor karşınıza. Bir de pazarda açık artırmalar yapılsa tadından yenmez 🙊Bursa'da birkaç yerde efemera müzayedesi yapıldığını  duydum. Gren Cafe'de ve Yeşil'de hala var sanırım. İstanbul'dayken Gezegen Sahaf'a her hafta giderdik ama Bursa'dakilere henüz gitme imkanı bulamadım. Umarım Bursa'da sahaf ve antika dükkanları giderek artar. Bildiğiniz yerler varsa yorum olarak paylaşır mısınız?





2 yorum

  1. Bayıldım bayıldım.Tam bana göre bir yer keşke daha çok fotoğraf olsaydı.

    YanıtlaSil

♥ Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler ^_^ ♥